Okul Öncesi Eğitim Planları

Sık Sorulan Sorular

Planların içeriği ve niteliği nedir?

Değerli öğretmenlerimiz planlarımız 10 aylıktır. Posterler, öğretmen ajandası, interaktif Veli bültenleri, yıllık ajanda ve benzeri daha birçok materyal plan paketimize dahildir. Planları ve diğer materyalleri dijital olarak web sitemizden bilgisayarınıza indirebilirsiniz

Okul öncesi eğitim programının güncellenmesi durumunda ne olacak ?

Planlarımızı sizlere web sitemiz aracılığı ile profesyonel bir şekilde ulaştırıyoruz. Satın alma işleminden sonra kullanıcı adı ve şifrenizle tamamlayıcı dosyalar ve planlar sekmeleri altından tüm dosyaları istediğiniz zaman indirebiliyorsunuz. Planlar sistemimize aylık olarak yükleniyor. Örneğin şu anda sistemimizde Eylül planları mevcut iken Eylül ayının son haftasında Ekim ayı planları , Ekim ayının son haftasında Kasım ayı planları yükleniyor. Ve bu planları dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde indirebiliyorsunuz. Programa güncelleme gelmesi durumunda örneğin ‘Ekim 2023’ten itibaren geçerlidir’ ibaresi yer alacaktır, ve takiben Ekim planlarımız yeni programa uygun şekilde web sitemize yüklenecektir. Her zaman yeni program yayınlanana kadar eskisi geçerlidir. İnstagram @oynayaoynayanet adresimizden tüm duyuruları takip edebilirsiniz. Ayrıca uzaktan eğitime geçtiğimiz 2020 yılı Mart-Haziran arası dönemde uzaktan eğitim desteği ve güncellemesi sağlayan *tek plan sayfası* olmanın gururunu sizlerle paylaşmak isteriz. Planlarımızı sizlere ulaştırma yöntemimiz ilk günden son güne dek siz değerli öğretmenlerimizin en büyük destekçisi olmaya dayanmaktadır. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Uzaktan Eğitimle ilgili çalışma yapacak mısınız?

Ekibimiz, uzaktan eğitime geçilmesi durumunda planları uzaktan eğitim şeklinde ve MEB in tarih değişikliklerinde güncel olarak yayımlama niyet ve özverisi içerisinde olacaktır.

Planlar ücretli mi ? Üyelik işlemleri hakkında bilgi verir misiniz ?

Evet , sitemizdeki planlar ücretlidir.  

“Ücretsiz dene” menüsünden örnek planları inceleyebilirsiniz, Satın almaya karar verirseniz, mağaza bölümümüzden kredi kartı veya havale/EFT ile ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca tüm detaylı bilgilere oynayaoynaya.net web sitemizden ulaşabilirsiniz. 1 plan paketi yalnızca 1 öğretmenimiz içindir. Emek hırsızlığı ile mücadelede en çok siz öğretmenlerimize güvenmekteyiz. Okul veya grup olarak kullanmak isterseniz yine web sitemizde mağaza bölümümüzden avantajlı fiyatlarla okul üyeliklerini inceleyebilirsiniz.

Planlar siteye ne zaman yükleniyor?

Planlarımız her ayın son haftasında sitemize yükleniyor, instagram hesabımızdan duyuru yapılıyor.

Siteden elde ettiğim materyalleri arkadaşlarımla paylaşabilir miyim?

Sitemizden elde edilen materyaller sadece üyemiz tarafından kullanılabilir. 3. şahıslarla paylaşılması yasaktır ve planlarımızı geliştiren pedagojik ekibimiz böyle bir paylaşım durumuna razı değillerdir. 

Planlarımıza daha ekonomik olarak sahip olmak için, grup üyeliği kampanyamızdan yararlanabilirsiniz.

Sitede Neler Var ?

 •  AYLIK VE GÜNLÜK PLANLAR,
 • İNTERAKTİF ETKİNLİK DOSYALARI ( Plan Dosyalarıdır ve Her Gün İçin Farklı Farklı Hazırlanmıştır.  )
 • ÖĞRETMEN DOSYASI ( Çıktı Alarak Öğretmen Ajandası Şeklinde Kullanabilirsiniz )
 • KAZANIM VE KAVRAM ÇİZELGELERİ
 • YILLIK AJANDA & TAKVİM ( Çıktı Alarak Kişisel Ajanda Olarak Kullanabilirsiniz. )
 • BÜLTENLER ve
 • SINIF POSTERLERİ bulunmaktadır.

İnteraktif Etkinlik Dosyalarımızda Neler Var?

Her gün için ayrı ayrı hazırlanmış olan etkinlik dosyalarımızda, günlük planımızın öğrenme ve değerlendirme sürecinde yer alan tüm interaktif içerik bulunmaktadır.

 • Okuma Yazmaya Hazırlık Çalışmaları
 • Çocuk Şarkıları, Türküleri ve Müzikleri
 • Eğitici Videolar
 • Sesli ve Görüntülü Hikaye ve Masallar
 • Bütünleştirilmiş Etkinliklerin Görselleri
 • Sınıfta ve Okulda Öğretmenimize Yardımcı Olacak Fikirler
 • Sanat Etkinlikleri ve Kalıpları vb. birçok interaktif içerik.

Siteye Üye Olarak Nasıl girilir?

Sitemize üye kaydı yaptıktan sonra,

Ana menüde sağda ‘Üye Giriş’ tuşuna basın. Açılan forma kullanıcı adınızı ve parolanızı yazın ve ‘Gir’ tuşuna basın . Artık ana menüde Merhaba ‘kullanıcı adınız’ mesajını görürsünüz. Bu sizin üye olarak giriş yaptığınızı gösterir.
Artık ana menüdeki Planlar sayfasına girip, istediğiniz ayı seçip, içindeki dosyaları indirmenize kalıyor. Posterler menüsünü de ziyaret etmeyi unutmayın.
Siteden ayrılmak istediğiniz zaman ana menüdeki ‘Çıkış’ tuşuna basmayı unutmayın. 

Parolamı Unutursam Hangi Adımları İzlemeliyim?

Üyeliğiniz onaylandıktan sonra, eğer parolanızı unutursanız:

1. Üye giriş ekranında “Parolanızı mı unuttunuz?” yazısına tıklayın.
2. Açılan yeni forma kullanıcı adınızı veya eposta adresinizi girip, ‘Yeni Parola al’ tuşuna basın.
3. Eposta adresinize sitemizden bir eposta gelecek ve o epostanın içinde bir link olacak. O linke tıklatın.
4. Yeni parola kutusu garip karakterlerle dolu olarak gelecektir. O kutuyu silip, istediğiniz bir parolayı o kutucuğa yazın. Eğer zayıf bir parola girmişseniz aşağıda açılan “Zayıf parola kullanmayı onayla” kutucuğuna tıklayarak onay verin.
5. Alttaki ‘Parolayı onayla’ tuşuna basın. Artık sizin yeni parolanız, kutuya yazmış olduğunuz paroladır.
6. Siteye tekrar girip, kullanıcı adınız ve yeni parolanızla giriş yapabilirsiniz.

Zip uzantılı dosyalar nasıl açılır?

Sitemizden bilgisayarınıza indireceğiniz dosyalardan çoğunluğunun uzantısı “.zip” şeklindedir ( 2018.10.01.zip gibi). Bu dosya isminin ilk 4 rakamı yılı (2018), ikinci 2 rakamı ayı (10 yani Ekim) ve son iki rakamı günü (01 yani ayın 1.günü) anlamına gelmektedir ve o günkü interaktif dosyalar bu dosyanın içinde sıkıştırılmış olarak yerleştirilmiştir. Uzantısının “.zip” olması bu dosyanın sıkıştırılmış dosya olduğunu gösterir. Sıkıştırılmış bu dosyaları, kullanabilmek için, önce bilgisayarınızda çözmeniz gerekir. Bunu yapabilmek için, dosya üzerine fare ile gidip, “sağ tık” yaptıktan sonra açılan menüden ‘klasöre çıkart’ seçeneğini işaretleyip, açın.
Daha sonra açılan o dizine girin. Kullanacağınız dosyaları o dizinde bulacaksınız.