Okul Öncesi Eğitim Planları

Sık Sorulan Sorular

Değerli öğretmenlerimiz planlarımız 10 aylık olup toplam ücreti 150 ila 160 TL arasında değişmektedir. Posterler, öğretmen ajandası, interaktif Veli bültenleri, yıllık ajanda ve benzeri daha birçok materyal plan paketimize dahildir. Planları ve diğer materyalleri dijital olarak web sitemizden bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Uzaktan eğitime geçilmesi durumunda planlarımız uzaktan eğitim şeklinde ve MEB in tarih değişikliklerinde güncel olarak yayınlanmaya devam edecektir. Ekim planlarımızın bir bölümünü “Eylülü ücretsiz dene” menüsünden inceleyebilir, mağaza bölümümüzden kredi kartı veya havale/EFT ile ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca tüm detaylı bilgilere oynayaoynaya.net web sitemizden ulaşabilirsiniz. 1 plan paketi yalnızca 1 öğretmenimiz içindir. Emek hırsızlığı ile mücadelede en çok siz öğretmenlerimize güvenmekteyiz. Okul veya grup olarak kullanmak isterseniz yine web sitemizde mağaza bölümümüzden avantajlı fiyatlarla okul üyeliklerini inceleyebilirsiniz.

Planlar ücretli mi ? Üyelik islemleri hakkında bilgi verir misiniz ?  Evet , sitemizindeki planlar ücretlidir.  Ekim ayı planlarımızın bir kısmını ücretsiz deneyebilirsiniz. Plan ücretleri ve nasıl üye olunacağı hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Planlar siteye ne zaman yükleniyor ? Planlarımız her ayın son haftasında sitemize yükleniyor, instagram hesabımızdan duyuru yapılıyor.

Siteden elde ettiğim materyalleri arkadaşlarımla paylaşabilir miyim ? Sitemizden elde edilen materyaller sadece üyemiz tarafından kullanılabilir. 3. şahıslarla paylaşılması yasaktır ve planlarımızı geliştiren pedagojik ekibimiz böyle bir paylaşım durumuna razı değillerdir. 

Sitede Neler Var ?

 • “M.E. B Öğretmenler ve Öğrenciler İçin El Ele Etkinlik Kitapları” na uygun olarak hazırlanmış AYLIK VE GÜNLÜK PLANLAR,
 • 3 – 4 yaş planları,
 • 4 – 5 yaş planları,
 • İNTERAKTİF ETKİNLİK DOSYALARI ( Plan Dosyalarıdır ve Her Gün İçin Farklı Farklı Hazırlanmıştır.  )
 • ÖĞRETMEN DOSYASI ( Çıktı Alarak Öğretmen Ajandası Şeklinde Kullanabilirsiniz )
 • KAZANIM VE KAVRAM ÇİZELGELERİ
 • YILLIK AJANDA & TAKVİM ( Çıktı Alarak Kişisel Ajanda Olarak Kullanabilirsiniz. )
 • BÜLTENLER ve
 • SINIF POSTERLERİ bulunmaktadır.

İNTERAKTİF ETKİNLİK DOSYALARIMIZDA NELER VAR ?

Her gün için ayrı ayrı hazırlanmış olan etkinlik dosyalarımızda, günlük planımızın öğrenme ve değerlendirme sürecinde yer alan tüm interaktif içerik bulunmaktadır.

 • Okuma Yazmaya Hazırlık Çalışmaları
 • Çocuk Şarkıları, Türküleri ve Müzikleri
 • Eğitici Videolar
 • Sesli ve Görüntülü Hikaye ve Masallar
 • Bütünleştirilmiş Etkinliklerin Görselleri
 • Sınıfta ve Okulda Öğretmenimize Yardımcı Olacak Fikirler
 • Sanat Etkinlikleri ve Kalıpları vb. birçok interaktif içerik.

Siteye Üye Olarak Nasıl girilir?

Üyeliğiniz onaylandıktan sonra, sitemize üye olarak girebilmek için:

Ana menüde sağda ‘Üye Giriş’ tuşuna basın. Açılan forma kullanıcı adınızı ve parolanızı yazın ve ‘Gir’ tuşuna basın . Artık ana menüde Merhaba ‘kullanıcı adınız’ mesajını görürsünüz. Bu sizin üye olarak giriş yaptığınızı gösterir.
Artık ana menüdeki Planlar sayfasına girip, istediğiniz ayı seçip, içindeki dosyaları indirmenize kalıyor. Posterler menüsünü de ziyaret etmeyi unutmayın.
Siteden ayrılmak istediğiniz zaman ana menüdeki ‘Çıkış’ tuşuna basmayı unutmayın. 

Parolanızı Unutursanız:

Üyeliğiniz onaylandıktan sonra, eğer parolanızı unutursanız:

1. Üye giriş ekranında “Parolanızı mı unuttunuz?” yazısına tıklayın.
2. Açılan yeni forma kullanıcı adınızı veya eposta adresinizi girip, ‘Yeni Parola al’ tuşuna basın.
3. Eposta adresinize sitemizden bir eposta gelecek ve o epostanın içinde bir link olacak. O linke tıklatın.
4. Yeni parola kutusu garip karakterlerle dolu olarak gelecektir. O kutuyu silip, istediğiniz bir parolayı o kutucuğa yazın. Eğer zayıf bir parola girmişseniz aşağıda açılan “Zayıf parola kullanmayı onayla” kutucuğuna tıklayarak onay verin.
5. Alttaki ‘Parolayı onayla’ tuşuna basın. Artık sizin yeni parolanız, kutuya yazmış olduğunuz paroladır.
6. Siteye tekrar girip, kullanıcı adınız ve yeni parolanızla giriş yapabilirsiniz.

Zip uzantılı dosyalar nasıl açılır?

Sitemizden bilgisayarınıza indireceğiniz dosyalardan çoğunluğunun uzantısı “.zip” şeklindedir ( 2018.10.01.zip gibi). Bu dosya isminin ilk 4 rakamı yılı (2018), ikinci 2 rakamı ayı (10 yani Ekim) ve son iki rakamı günü (01 yani ayın 1.günü) anlamına gelmektedir ve o günkü interaktif dosyalar bu dosyanın içinde sıkıştırılmış olarak yerleştirilmiştir. Uzantısının “.zip” olması bu dosyanın sıkıştırılmış dosya olduğunu gösterir. Sıkıştırılmış bu dosyaları, kullanabilmek için, önce bilgisayarınızda çözmeniz gerekir. Bunu yapabilmek için, dosya üzerine fare ile gidip, “sağ tık” yaptıktan sonra açılan menüden ‘klasöre çıkart’ seçeneğini işaretleyip, açın.
Daha sonra açılan o dizine girin. Kullanacağınız dosyaları o dizinde bulacaksınız.